Samowoskująca farba kredowa. Wyjątkowo łatwa w użyciu. Do stosowania wewnątrz oraz na zewnątrz pomieszczeń. Posiada wszelkie cechy farb kredowych, jednak nie wymaga woskowania w przeciwieństwie do innych farb kredowych.
Everlong to farba wodorozcieńczalna najwyższej jakości, nadaje się do malowania praktycznie każdej powierzchni i prawie każdego materiału.
Malowana powierzchnia nie wymaga uprzedniego szlifowania czy gruntowania.
Farba EVERLONG pozwala uzyskać doskonałe krycie, gładką powierzchnię i nie wymaga zabezpieczania woskiem.
Dla powierzchni narażonych na intensywne użytkowanie jak blaty stołów czy siedziska krzeseł zalecamy pokrycie farby specjalnym rodzajem lakieru One Coat Sealant.
Farba EVERLONG spełnia europejską normę EN 71-3. Oznacza to, że jest bezpieczna i można ją stosować do malowania mebli dla dzieci, zabawek, mebli kuchennych, łazienkowych i boazerii.
Jest bezpieczna dla dzieci i alergików.
Przed nanoszeniem każdej warstwy bardzo dokładnie wymieszać farbę. Nanosić 2 lub 3 cienkie warstwy w odstępach nie mniejszych niż 1 godzina.
Farba daje jedwabiste matowe wykończenie. Aby uzyskać lekki połysk, należy farbę po wyschnięciu przetrzeć bawełnianą ścierką lub papierem.
Dostępne pojemności: 100ml1litr.

Nasze sugestie:
Jeśli powierzchnia drewna była zanieczyszczona tłuszczami, smarami lub drewno wydziela żywice i taniny, kóre mogą powodować powstawanie plam lub zmienić miejscowo kolor farby, należy powierzchnię oczyścić wodą z detergentem lub benzyną ekstrakcyjną a następnie po wyschnięciu pokryć takie miejsce dla bezpieczeństwa lakierem One Coat Sealant.  Spowoduje to, iż substancje te zostaną odciętę od farby warstwą lakieru .
Farby kredowe, różnią się znacznie od nowoczesnych farb akrylowaych i jak sama nazwa wskazuje zawierają dużo kredy. Osiada ona w puszkach i pojemnikach na dnie. Warto przed malowaniem odwrócić pojemniki do góry dnem i dopiero potem dokładnie wstrząsnąć i wymieszać.
Malując farbą kredową EVERLONG, pierwsza warstwa stanowi jednocześnie warstwę gruntującą i nie powinno się jej rozcieńczać
Druga warstwa i trzecia mogą a nawet powinny być rozcieńczone wodą aby uzyskać efekt gładkiej jednolitej powierzchni.
Jeżeli chcesz aby farba EVERLONG miała wyraźne widoczne smugi po wyschnięciu, nie rozcieńczaj jej.
Zastanawiasz się czy warto kupić pędzle EVERLONG? Warto, Dlaczego? Ponieważ wykonane są ze specjalnego włókna z tworzywa sztucznego, którego końce nie pozwalają farbie kapać z pędzla.
Włókna są tak ułożone, że kiedy naciśniesz pędzlem na powierzchnię ułożą się one w idealnie równą linię i gładką powierzchnię. To umożliwia malowanie przy krawędziach bez brudzenia sąsiedniej płaszczyzny a także umożliwia malowanie do samych narożników.
Czy pędzle z naturalnych włókien nie będą lepsze?
Do kredowych farb wodnych nie powinno się używać pędzli z włókien naturalnych ponieważ woda w połączeniu z gęstą farbą kredową przykleja się do włókien pędzla i zakleja go w szybkim tempie.
Pędzel zaczyna puchnąć i przestaje spełniać swoje zadanie.
Włókna sztuczne, poliamidowe mają głądką powierchnię do których farba nie przykleja się w takim stopniu jak do pędzli z włóken naturalnych.
To do czego używa się pędzli z włókien naturalnych?
Pędzle z włókien naturalnych nadają się doskonale do woskowania i olejowania.
Czy pędzle trzeba wyparzyć w gorącej wodzie?
Nie. Pędzli z włókien sztucznych nie wyparza się. Może to im tylko zaszkodzić a na pewno nie pomoże.
Wyparza się pędzle z włókien naturalnych aby rozpuścić i pozbyć się wosku i oleju  
Czy farbami Everlong można malować meble dla dzieci?
Tak. Farby EVERLONG są bezpieczne dla dzieci i spełniają europejską normę EN 71-3Farby EVERLONG są też zalecane dla więszości alergików.
Czy farby EVERLONG można woskować?
Można. Jak wszystkie farby kredowe.